آخرین اخبار

29. بهمن 1397 - 16:54   |   کد مطلب: 33075
برای اولین بار در کشور در ایلام از دو طرح برنامه نویسی پایتون و تسهیل گری و توانمندسازی کسب و کار بانوان رونمایی شد.

به گزارش ایلام رصد، "مریم شادیوند" مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام در برنامه رونمایی از دو طرح برنامه نویسی پایتون و تسهیل گری و توانمندسازی کسب و کار بانوان که در پارک علم و فناوری برگزار شد، گفت:  امروز بیکاری معضلی کلی در کشور است و محدود به استان ما نمی شود. اما ما در هزاره سوم  که هزاره ارتباطات و اطلاعات است، باید بتوانیم با کسب و کارهای نوین مبتنی بر علم و دانش آشنا شده و علم خود را به ثروت تبدیل کنیم.

وی افزود: در شرایطی که بیش از ۵۰ درصد دانشگاهیان ما را زنان تشکیل می دهند انتظار می رود بیش از ۵۰ درصد متقاضیان کسب و کار را هم همین فارغ التحصیلان دختر تشکیل دهند.

شادیوند اضافه کرد: ما باید در نگاه خود به اشتغال تغییر ایجاد کنیم و منتظر استخدام دولتی نمانیم بلکه مهارتهای کسب و کار افرینی نوین را آموخته و در عمل به کار گیریم.

مدیرکل دفتر امور امور بانوان و خانواده استانداری ایلام تصریح کرد: این دو طرح که برای اولین بار در کشور طراحی و اجرا می گردند به طور مشترک بین دفتر امور بانوان و خانواده و پارک علم و فناوری به عنوان پایلوت برای دختران فارغ التحصیل دانشگاهی اجرا و خروجی آن آنالیز خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام، عنوان کرد: در قالب این طرح پایلوت حداکثر ۷۰ نفر می توانند در صورت کسب مهارتهای آموزش داده شده به آنها و به کار گیری آن در عمل وارد بازارکسب و کار شوند.

"کامران طاهرپور" رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز در این برنامه، گفت: رسالت پارک علم و نواوری در راستای اشتغال زایی و ایجاد کسب و کارهای نوپا است.

وی افزود: امروزه زنان با دارا بودن تخصص و دانش لازم در حوزه های مختلف نشان داده اند که می توانند بامدیریت صحیح و درست کارهای بزرگی را به ثمر برسانند.

طاهر پور با اشاره به برگزاری ۵ شتاب دهنده در مرکز نوآوری اضافه کرد: با اجرا شدن این شتاب دهنده ها مسیری روشن برای اشتغال بانوان در سطح استان فراهم خواهد شد.

طاهر پور تفکر، ایده و طرح های خلاقانه را لازمه دست یابی به تغییر وضعیت اشتغال در کشور و خصوصا استان دانست و اظهار داشت: ورود بانوان در طرح های کسب و کار که در استان برنامه ریزی شده است ایجاد ثروت و تولید محصولات فناورانه و تجاری و رونق عرصه اشتغال را در پی خواهد داشت.
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز