آخرین اخبار

4. اسفند 1397 - 11:38   |   کد مطلب: 33081
مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با ایلام رصد؛
جهاد علمی از مهمترین نکات بیانیه گام دوم انقلاب است
نقی پور گفت: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فتح قله های علمی و گذر از مرزهای کنونی دانش را وظیفه نسل جوان دانسته و از آنان خواسته است تا با جهاد علمی در برابر کینه توزی ها و بدخواهی دشمنان قد علم کنند.

به گزارش ایلام رصد،"طیبه نقی پور" مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلام رصد، با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: بیانیه رهبری با بیان سیر تحولی و پیشرفت چهل ساله انقلاب اسلامی، منشوری است تا با اتکا بر بندهای آن مسیر درست رسیدن و دست یابی به تمدن نوین اسلامی را پیش روی خود ببینیم.

وی گفت: رهبری در این بیانیه فتح قله های علمی و گذر از مرزهای کنونی دانش را وظیفه نسل جوان دانسته و از آنان خواسته است تا با جهاد علمی در برابر کینه توزی ها و بدخواهی دشمنان قد علم کنند.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه توجه به علم و پژوهش مهم ترین موضوعاتی بود که حضرت آقا در این بیانیه مطرح کرده اند، تصریح کرد: مراکز علمی کشور همانند حوزه و دانشگاه اصلی ترین وظیفه را در این خصوص بر عهده دارند و این مطلب که رهبری فرمودند هیچ ملتی با بی سوادی به جایی نرسیده است تأکیدی بر اهمیت داشتن دانش و علم آموزی است.

نقی پور با اشاره به موفقیت های کشور در حوزه علم و فناوری اضافه کرد: امروز جهانیان دیدند که ایران اسلامی با وجود همه تحریم های ظالمانه دشمنان توانسته است در همه بخش های علمی پله های موفقیت را پشت سر بگذارد.

این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت حوزه علوم و پژوهش و نگاه رهبر معظم انقلاب به این حوزه گفت: معظم له منشورهای مهم و راهبردی برای گام دوم ترسیم کرده اند که علم و پژوهش سرآغاز آن است و این نکته بسیار مهم و حایز اهمیت برای نخبگان و دانشگاهیان و حوزویان و همه کسانی است که به این عرصه گام گذاشته‌اند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز