آخرین اخبار

20. فروردين 1398 - 9:57   |   کد مطلب: 33106
مسئول مرکز رشد پارک علم و فناوری استان در گفتگو با ایلام رصد:
حمایت از جوانان خلاق و مبتکر لازمه تحقق شعار سال است
اسماعیل بیگی گفت: تولید مبتنی بر دانش، ابتکار و خلاقیت برای کشور راهگشاست و رونق تولید در مرحله اول نیازمند حمایت از جوانان خلاق و مبتکر و فرهیخته است.

 "رضا اسماعیل بیگی" مسئول مرکز رشد پارک علم و فناوری استان ایلام و کارشناس کسب و کارهای نوپا و فعال اقتصادی در گفتگویی با خبرنگار ایلام رصد، با اشاره به نامگذاری سال 98 با عنوان سال رونق تولید از سوی رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشت: نوروز هر سال با پیام مقام معظم رهبری آغاز می شود و ایشان سال ها را با یک نام مشخص می کنند که نشان دهنده اهمیت یک مسئله و برنامه‌ریزی و تلاش در جهت رفع موانع و بهبود آن موضوع می باشد.

وی افزود: همانطور که مستحضرید در چندین سال اخیر نامگذاری سال ها پیرامون محور توسعه اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی می باشد که بیانگر توجه بیشتر به تقویت بنیه اقتصادی کشور است.

اسماعیل بیگی با بیان اینکه سوء مدیریت اقتصادی، اقتصاد تک محصولی و خام فروشی و تحریم های بین المللی اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرده است، اضافه کرد: رونق تولید که به عنوان نامگذاری سال جدید انتخاب شده به این معنی است که کشور نیاز داخلی را برطرف کند وابستگی‌ها را به حداقل برساند و محصولاتی که توان رقابت با محصولات خارجی داشته باشند و نیاز داخلی را برطرف سازند تولید کنند که این مستلزم استفاده از ابزارهای مختلفی از جمله دانش است تولید مبتنی بر دانش، ابتکار و خلاقیت برای کشور راهگشاست و رونق تولید در مرحله اول نیازمند حمایت از جوانان خلاق و مبتکر و فرهیخته می باشد.

مسئول مرکز رشد پارک علم و فناوری اظهار داشت: امروزه شرکت‌های دانش بنیان به گفته مقام معظم رهبری یکی از بهترین مظاهر و یکی از موثر ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی هستند که می‌توانند به اقتصاد ملی کمک کنند.

وی با اشاره به موانع سر راه تولید گفت: قوانین دست و پا گیر به جهت تسهیل فضای کسب و کار باید برداشته شود تا جوانان نخبه میل و رغبت به فعالیت‌های تولیدی داشته باشند.

اسماعیل بیگی تامین منابع مالی و نبود سرمایه گذاری ریسک پذیر جهت حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان نوپا را یکی دیگر از موانع تولید در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: عدم استقبال مردم از کالاهای ایرانی که نیازمند با کیفیت کردن محصولات داخلی و ایجاد فرهنگ استفاده از کالای ایرانی است از دیگر موارد موانع تولید می‌باشد.

وی تصریح کرد: عدم تأمین ساختار داخلی مناسب فضای کسب و کار برای تشویق نوآوری و فناوری جهت تسهیل محصولات دانش بنیان و عدم بستر مناسب جهت حمایت های مالی و معنوی به شرکت‌های فناور و دانش بنیان از دیگر موانع تولید می باشند که مدیران بایستی در برنامه‌های خود به حوزه تولید توجه بیشتری داشته باشند و در این مسیر با جدیت گام‌های بهتری بردارند تا انشاالله  شاهد رونق اقتصادی بهتری در کشور باشیم.
 
مسئول مرکز رشد پارک علم و فناوری بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی و تولید محصولات با کیفیت اشاره و گفت: .در صورت حمایت مسئولین میتوان با تکیه بر نیروی انسانی کارافرین و مبتکر که سرمایه های واقعی کشورهستند علاوه بر رونق و شکوفایی اقتصادی و رونق تولید تقویت حوزه کسب و کار و ایجاد اشتغال را نیز به دنبال خواهد داشت.
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز