آخرین اخبار

22. فروردين 1398 - 9:19   |   کد مطلب: 33113
علی اکبری گفت: سپاه پاسداران یک نهاد ملی و مورد حمایت جامعه و ملت ایران است و ما این اقدام رئیس جمهور آمریکا را نه دشمنی با سپاه، که دشمنی با همه ملت ایران قلمداد می کنیم.

دکتر "محمدعلی اکبری" رئیس دانشگاه ایلام، در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، اقدام خصمانه ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را محکوم کرد و گفت: دشمنی ایران و آمریکا ریشه دیرینه دارد و با وجود  تغییراتی که هم در ایران و هم امریکا صورت گرفته است این دشمنی ها ماندگار است.

وی اظهار داشت: آنچه که رئیس جمهور آمریکا در این خصوص انجام داده است، یک اشتباه بزرگ استراتژیکی است چرا که سپاه یک نهاد قانونی و بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی است و طبیعتا نمی تواند به عنوان" تروریست" در نظر گرفته شود.

علی اکبری با بیان اینکه جنس دشمنی آمریکا با ایران اسلامی از نوع مستمر و مسبوق به سابقه است، افزود: سپاه پاسداران یک نهاد ملی و مورد حمایت جامعه و ملت ایران است و ما این اقدام رئیس جمهور آمریکا را نه دشمنی با سپاه، که دشمنی با همه ملت ایران قلمداد می کنیم.

رئیس دانشگاه ایلام تصریح کرد: این اقدام همچون دیگر اقدام های آمریکا تاثیری در رویکرد ما نسبت به مسائل موجود ندارد و این نوع تخاصم منجر به حمایت ملی بیشتر مردم از سپاه خواهد شد و انجام چنین اقدامات بی مبنا و اندیشه ای همواره نتیجه عکس خواهد داد.

علی اکبری با اشاره به دشمنی ریشه دار و عمیق آمریکا با نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: این نوع مسائل کینه جویانه آمریکا هیچ گاه دور از انتظار نبوده است از این رو تنها راه مقابله با آن حفظ انسجام ملی و به هم پیوستگی جامعه و حمایت همه جانبه از بخش های ملی و حاکمیتی از جمله سپاه است.

رئیس دانشگاه ایلام بیان کرد: تصمیماتی که در جمهوری اسلامی انجام می گیرد حاکمیتی است، و قطعا امروز اگر به غیر از سپاه هر نهاد دیگری از کشور چنین مورد خطاب قرار می گرفت موضع ملت ایران مشابه بوده و تفاوتی در نوع پشتیبانی و حمایتی که انجام خواهد گرفت ندارد .

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز