آخرین اخبار

27. فروردين 1398 - 8:05   |   کد مطلب: 33124
رئیس دانشگاه ایلام در گفتگو با ایلام رصد؛
سیل اخیر در دانشگاه ایلام بصورت تخصصی بررسی می شود
رئیس دانشگاه با اشاره به آغاز فعالیت‎های آموزشی دانشگاه ایلام در موعد مقرر در ابتدای سال جاری، اظهار داشت: بعد از وقوع سیل و با توجه به اینکه و با فراخوانی که در بین آوردند.

به گزارش ایلام رصد، دکتر "محمد علی اکبری" رئیس دانشگاه ایلام، در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، با اشاره به فعالیت های دانشگاه ایلام در سیل اخیر اظهار داشت: با توجه به تجربه سیل گذشته ای که در ایلام رخ داد، دانشگاه ایلام توانست با انجام تمهیدات پیشگیرانه و آماده باش تمامی نیروهای خدمات، تاسیسات و انتظامات به خوبی از عهده مهار سیل برآید.

دکتر علی اکبری افزود:  با شناسایی نقاط حادثه خیز دانشگاه از جمله قسمت شمالی محوطه، اقدام به ایجاد سیل بند در این قسمت نموده و مسیر لوله آب از چاه اصلی که در سیل گذشته دچار مشکل شده بود بهسازی گردید.

وی به شدت بارش ها در ایلام اشاره و گفت: بارش ها به قدری سهمگین بود که با وجود همه تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه در برخی موارد دانشگاه را با خسارت مواجه کرده که برآورد آنان به وزارت علوم اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه ایلام به تصمیم این دانشگاه در آغاز به کار فعالیت های اموزشی در موعد مقرر در ابتدای سال جاری اشاره و بیان کرد: وزارت علوم بخشنامه بازگشایی دانشگاه‎های مناطق سیل زده با یک هفته تأخیر را ابلاغ کرده بود، اما با بررسی‎هایی که انجام گرفت مقرر گردید فعالیت‎های آموزشی دانشگاه ایلام در موعد مقرر آغاز شود.

علی اکبری در خصوص فعالیت ‏های دانشگاه ایلام برای کمک به سیل زدگان استان، اظهار کرد: با فراخوان های انجام شده و دعوت از اساتید، کارکنان و دانشجویان توسط کانون هلال احمر دانشگاه کمک‎های نقدی و غیرنقدی آنان جمع آوری شد  وبا هماهنگی با سازمان هلال احمر مقرر گردید تا خریدهای دانشگاه ایلام بر حسب نیازهای سیل زدگان انجام شود و معاونت‎های پشتیبانی و منابع انسانی و فرهنگی و اجتماعی هم مأمور شدند تا  این کمک‎ها را به اقلام مورد نظر تبدیل نموده و زمینه مشارکت همه دانشجویان در امور مربوط به تفکیک، بسته‎بندی و ساماندهی این اقلام فراهم نمایند.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه یک روز از حقوق خود را به سیل زدگان اختصاص دادند ابراز داشت: بسته‎های اقلام غذایی و مواد بهداشتی اهدایی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ایلام، در قالب چهار سورتی پرواز توسط بالگردهای هلال احمر به بخش ماژین منتقل شد و با هماهنگی بخشداری و هلال احمر این کمک ها در بین سیل زدگان روستاهای منطقه توزیع شد.

رئیس دانشگاه، به اعزام 40 نفر از دانشجویان در قالب اردوی جهادی 4 روزه  به مناطق سیل زده اشاره و اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد بحران استان مقرر شده است که دو نشست تخصصی در خصوص پیامدهای سیل با حضور صاحب‎نظران و مسئولین اجرایی در نیمه اول اردیبهشت ماه در دانشگاه ایلام برگزار شود.

وی اضافه کرد: نشست های تخصصی دانشگاه ایلام یکی در حوزه  مطالعه‌ی ابعاد فنی و انسانی سیل اخیراست که به تبیین این پدیده از منظر مهندسی و سازه‎ای، مدیریت جامع حوزه‎های آبخیز و جنبه‎های اجتماعی و فرهنگی آن می پردازد و نشست دیگر هم در خصوص مسائل مهندسی منطقه، منازل مستعد سیل در آینده و روش‎های مقابله و مدیریت جامع حوزه آبریز روستاهایی که در معرض خطر هستند با حضور صاحب‎نظران و مسئولین اجرایی در نیمه اول اردیبهشت ماه در دانشگاه برگزار می شود که انتظار می رود حاصل برگزاری این دو نشست علمی موجب تدوین و صدور بسته های سیاستی و ارائه راهکارهای لازم برای بدنه مدیریتی استان باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز