آخرین اخبار

23. ارديبهشت 1398 - 8:05   |   کد مطلب: 33133
رئیس دانشگاه ایلام گفت: باید تلاش کنیم مباحث کشور را از جدال‌های تریبونی به بحث‌های کارشناسی تبدیل کنیم چراکه دور میز نشستن به بهره‌گیری حداکثری از خرد جمعی می‌انجامد .

به گزارش ایلام رصد، دکتر «محمد علی‌اکبری» در مراسم اختتامیه‌ی مرحله استانی هشتمین دوره‌ی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، ضمن قدردانی از زحمات جهاددانشگاهی به خاطر برگزاری این مسابقات اظهار کرد: مسابقات مناظره گویای این واقعیت است که زبان و کلمه از هر سلاحی تاتیرگذارتر است .

وی با اشاره به مدد کلمه گران‌ترین جایزه ادبی استرالیا از آن پناهجوی ایرانی می‌شود و جهان را تکان می‌دهد، تصریح کرد: دوران جنگ تمام شده و گفتگو توانسته است صلح بسازد .

رئیس دانشگاه ایلام به اهمیت مناظره در سیره‌ی معصومین پرداخت و گفت: عملکرد آن بزرگواران به خوبی اهمیت مناظره را نشان می‌دهد .

علی‌اکبری ادامه داد: برگزاری این مناظره‌ها به ما می‌گوید که زمان پشت تریبون حرف زدن نیست بلکه زمان دور میز نشستن است و باید تلاش کنیم مباحث کشور را از جدال‌های تریبونی به بحث‌های کارشناسی تبدیل کنیم چراکه دو ر میز نشستن به بهره‌گیری حداکثری از خرد جمعی می‌انجامد .

وی تاکید کرد: مناظره یعنی اینکه خودمان را در آینه‌ی دیگران ببینیم و به نوعی مخالفان ما معرف ما هستند .

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه اگر در جامعه ما بجای گفتگو، مباحثات به تریبون‎ها کشیده می‎شود، یعنی اینکه این جامعه مریض است،  تصریح کرد: الان زمان حل مسائل از طریق گفتگو فرا رسیده و باید پذیرفت که مسائل و مشکلات با «من» بودن حل نمی‎شود، بلکه با «ما» بودن و رسیدن به خرد جمعی قابل حل است، اما به شرطی که ادب رعایت گردد و با استدلال طرف مقابل را اقناع کرد.

علی‌اکبری با اشاره به فعالیت طیف‎های مختلف دانشجویی در دانشگاه ایلام، تصریح کرد: در دانشگاه ایلام جدی‎ترین برنامه‎ها توسط دانشجویان با سلایق مختلف برگزار می‎گردد و نه تنها مشکلی پیش نمی‎آید بلکه بواسطه رقابتی که وجود دارد سطح و کیفیت فعالیت‎ها و برنامه‎ها هم ارتقاء یافته است.

 
اختتامیه‌ی مرحله استانی هشتمین دوره‌ی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران امروز در دانشگاه ایلام برگزار شد و در این دور از مسابقات تیم‌های باور، نواندیش و نصر همه از دانشگاه ایلام مقام‌های قهرمانی، نایب‌قهرمانی و سوم را به دست آوردند .
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز