آخرین اخبار

9. خرداد 1398 - 9:06   |   کد مطلب: 33142
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان:
تن دادن به معامله قرن سهل اندیشی محض است
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس در بیانیه ای ضمن دعوت همه آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام کرده است تقابل با ظالم تنها مختص به مسئله فلسطین نیست و قبول معامله قرن سهل اندیشی محض است.

به گزارش ایلام رصد، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان به مناسبت روز قدس بیانیه ای صادر کرده است که شرح این بیانیه را در زیر میخوانید؛

امام خمینی (ره):
««روز قدس روزی است که باید به همه ابر قدرت ها هشدار داد که باید دست از روی مستضعفین بردارید وسر جای خود بنشینید»»

راهپیمایی روز قدس، در اخرین جمعه ماه مبارک رمضانِ هر سال که نشأت گرفته از تفکرات راهگشا و راهبردی امام راحل می باشد، بستر مناسبی برای اعلام انزجار امّت اسلامی، از صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی می باشد. در این بین یادآوری چند نکته، ضروری به نظر می رسد:

۱) حمایت از مظلوم وتقابل با ظالم در مسئله فلسطین، فقط خواست مردم مظلوم فلسطین و یا حتی یک منطقه خاص نمی باشد و این مسئله امروز به یک خواست عمومی برای همه آزادگان دنیا تبدیل شده است. و این خواست عمومی آنچنان اراده و قدرتی فراهم آورده است، که رژیم غاصب اسراییل در جنگ اخیر علیه مردم مظلوم غزه، در یک رسوایی تمام عیار، در کمتر از ۴۸ساعت درخواست آتش بس کردو تسلیم قدرت نمایی جبهه مقاومت ورزمندگان حماس و جهاد اسلامی شد .

۲)دولت های دست نشانده منطقه خلیج فارس، به ویژه حکام عربستان و امارات و بحرین، اگر کوچکترین تعهدی نسبت به مردم مظلوم فلسطین دارند، به جای تلاش های شیطانی و پیگیری خط سازش و نیز مقدمه سازی برای به ثمر نشستن معامله به اصلاح قرن،
ظرفیت ها و امکانات ملت های مسلمان منطقه را برای آرمان بلند آزاد سازی قدس شریف هزینه کنند، تا بیش از پیش در محضر خداوند و رسول مکرم اسلام (ص) روسیاه و شرمنده نباشند.

۳) هر چند معامله قرن، در ظاهر طرحی برای حل مسئله فلسطین است، اما با توجه به خوی استکباری دشمنان اسلام سهل اندیشی است، اگر اثرات نامطلوب این طرح بر آینده جهان اسلام را نادیده بگیریم قطعا پیروزی مستکبران دراین طرح ، آن ها را برای ایجاد نظم نوین در آسیای غربی مصمم می کند. و حاشا امت رسول الله(ص) چنین ذلتی را بپذیرد .

۴)راه حل مسئله فلسطین را، نشست های خائنانه در کشور های مرتجع منطقه خلیج فارس و یا معامله به اصطلاح قرن نمیدانیم. بلکه ،تنها راه حل این مسئله را بازگشت آورگان فلسطینی از اقصی نقاط عالم و نیز برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین آینده این کشور می دانیم.

در پایان شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام ، از تمامی مردم انقلابی ایلام به ویژه دانشگاهیان فرهیخته ،برای شرکت در مراسم روز جهانی قدس دعوت به عمل می آورد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز