آخرین اخبار

18. خرداد 1398 - 10:52   |   کد مطلب: 33151
کارشنس سیاسی در گفتگو با ایلام رصد:
راه مقابله با جنگ خاموش اقتصادی تکیه بر توان داخلی است
آذیش گفت: ایجاد نارضایتی در بین جامعه و خالی کردن پشتوانه مردمی باعث زوال حکومت می شود راه مقابله با جنگ اقتصادی؛ تکیه و اعتماد به تولید داخلی چه از طرف مردم و چه از طرف دولت است.

به گزارش ایلام رصد، اله یار آذیش کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، با توجه به جنگ اقتصادی که آمریکا بر عیله کشورمان به راه انداخته است، اظهار داشت: جنگ به درگیری سازمان یافته، مسلحانه و غالبا طولانی مدتی گفته می شود که بین دولت ها و ملت ها با خشونت شدید گسیختگی اجتماعی و تلفات جانی و مالی زیاد همراه است.

وی گفت: تحریم اقتصادی هم اقدامات برنامه ریزی شده ای است که یک یا چند دولت از طریق محدود کردن مناسبات اقتصادی برای اعمال فشار بر کشور هدف استفاده می کنند.

آذیش عنوان داشت: جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری مستقل در جهان شناخته شده است و شعار آن دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم و ستمگر است امریکا خود را به اصطلاح کدخدای جهان می داند در مورد ایران دچار توهم هستند فکر می کند ایران را با فشار اقتصادی به دوران قبل از انقلاب بر می گرداند متاسفانه پس از سال ها مفهوم جنگ در اذهان عمومی را به درستی تعریف نشده و فقط جنگ نظامی را می شناسیم. ای کاش مفهوم جنگ اقتصادی و فرهنگی را به نوجوانان و جوانان حتی عموم مردم آموزش دهیم.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: این نوع جنگ شیوه ای نو ظهور برای عناد ورزی با کشور هدف است که در ظاهر در صدد تقابل با حاکمیت، جامعه را تحت فشار قرار می دهد درگام اول دشمن درصدد است با ایجاد جنگ اقتصادی به تسریع شکل گیری نارضایتی های عمومی در کشورهای هدف مبادرت ورزد در گام دوم  از توسعه اقتصادی جلوگیری می کند از این رو برای مقابله در برابر تهاجمات نظامی داشتن اقتصاد قوی یک ضرورت است.

 

وی اضافه کرد: ایجاد نارضایتی در بین جامعه و خالی کردن پشتوانه مردمی باعث زوال حکومت می شود راه مقابله با جنگ اقتصادی؛ تکیه و اعتماد به تولید داخلی چه از طرف مردم و چه از طرف دولت است.

آذیش یادآورشد:  شعار رهبری در سال 94 با عنوان "دولت و ملت همدلی و همزبانی"در دوران دفاع مقدس بخوبی اجراء شد اما امروزه به بوته فراموشی سپرده شده لذا لازم است به مردم فهمیم و آگاه و جوانان عزیز آگاهی داده شود و هشدار لازم به آقا زاده ها بخاطر سوء استفاده از موقعیت به آنها گوشزد شود که خود را از مردم جدا نبینند و آب به آسیاب دشمن نریزند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: همانطور که در مدت هشت سال دفاع مقدس جانانه ایستادگی در مقابل دشمن متجاوز کردیم در این جنگ اقتصادی با کمک یکدیگر یک بار دیگر دشمن را مآیوس و ناامید کنیم که کوچکترین چشم داشتی به این آب و خاک نداشته باشند

آذیش گفت: این جنگ چراغ خاموش و بدون هرگونه ادوات نظامی در حال انجام است و  مانند سرطان از درون در حال از بین بردن ریشه های اعتقادی و ایمانی و آرمانی مردم کشور است از این رو باید با هوشیاری کامل و با مقاومت در برابرهمه فشارها و تهدیدهای آنان ایستادگی کنیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز