آخرین اخبار

6. شهريور 1398 - 13:09   |   کد مطلب: 33188
احمدی فرد با بیان اینکه 70درصد فارغ التحصیلان دانشکده های فنی جذب بازار کار می شوند، افزود: عدم توجه خانواده‌ها به مسأله مهارت و رابطه آن با اشتغال از جمله مهمترین عواملی است که سبب مغفول ماندن رشته های فنی و افزایش بیکاری در استان شده است.

به گزارش ایلام رصد، "خشنود احمدی‌فرد" رئیس دانشکده فنی پسران استان ایلام، در نشست خبری با اصحاب‌رسانه استان ایلام ضمن تشریح عملکرد خود در مدت یک ساله تصدی ریاست دانشکده فنی پسران ایلام، گفت: از آنجا که امروزه سیاست آموزش عالی کشور به سمت و سوی مهارت افزائی و ایجاد رشته های مهارتی منجر به اشتغال می باشد، گسترش دانشکده های فنی و تقویت زیرساخت های آنان در محور توجه و اهمیت قرار دارد.

احمدی فرد با بیان اینکه 70درصد فارغ التحصیلان دانشکده های فنی جذب بازار کار می شوند، افزود: عدم قرارگرفتن دانشکده فنی پسران در بافت دانشگاهی، عدم رشد فرهنگ مهارت محوری در جامعه، عدم توجه خانواده‌ها به مسأله مهارتی و رابطه آن با اشتغال در جامعه به‌خصوص در بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان  از جمله مهمترین عواملی است که سبب مغفول ماندن رشته های فنی و افزایش بیکاری در استان شده است.

رئیس دانشکده فنی پسران ایلام، با بیان اینکه از سال 90 که این دانشکده به وزارت علوم ملحق شده است، 7 هزار فارغ التحصیل را روانه بازار کار کرده است، خاطرنشان کرد: دانشکده فنی پسران ایلام در 9 رشته کاردانی(برق، الکترونیک، کامپیوتر، معماری، کارهای عمومی ساختمان، بتنی، حسابداری پالایش گاز و تاسیسات) و 4 رشته کارشناسی (مهندسی برق، مهندس اجرایی عمران، شبکه‌های کامپیوتری و معماری) و در مجموع 1200 دانشجو در حال فعالیت می باشد.

وی با بیان اینکه 55 درصد دانشجویان دانشکده بومی استان هستند، ادامه داد: مدیریت جدید دانشکده به منظور بهره وری بیشتر و استفاده از تخصص، دانش و مهارت دانشجویان دانشکده و با بها دادن به نیروهای خلاق و مهارتی و همچنین ایجاد انگیزه و رغبت برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در بین دانشجویان بیشتر کارهای عمرانی و ساخت سازه ها و وسایل مورد نیاز دانشکده از خود دانشجویان مرکز استفاده کرده است.

احمدی فرد با معرفی و قدردانی از دانشجویان ماهر و متخصصی که در ساخت و طراحی پروژه های عمرانی دانشکده کمک کردند، بیان کرد: تخت خواب های خوابگاه، میزهای سلف سرویس، میزهای نقشه کشی، دیوارپوش های سالن جلسات و آمفی، کمدهای کتابخانه، میزهای تریبون، صندلی های آمفی تئاتر همه ساخته دست دانشجویان خود دانشکده فنی پسران هستند.

رئیس دانشکده فنی پسران ایلام با بیان اینکه اخیرا مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره حقوقی در این دانشکده افتتاح شد است، یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به نیاز بازار  به زودی دوره‌های آموزشی نظام مهندسی و ارتقاء پایه در این دانشکده برگزار می‌شود.

در پایان این نشست اصحاب رسانه از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشکده فنی و دوپروژه عمرانی با پیشرفت فیزیکی 50 درصد بازدید کردند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز