آخرین اخبار

13. شهريور 1398 - 17:04   |   کد مطلب: 33194
واکنش شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به هتاکان پرچم حسینی در ایلام؛
شهرداری از تکرار چنین برخورد هایی جدا خودداری کند!
چنین ادعایی که موکب مورد نظر بدون توجه به اخطارهای مکرر مأموران شهرداری به فعالیت خود ادامه داده است از سوی برگزار کنندگان این سنت دیرینه، که از عاشقان و دلباختگان به خاندان اهل بیت علیهم السلام اند، رد و قویا تکذیب شده است.

به گزارش ایلام رصد، همزمان با آغاز محرم و آمادگی مساجد و حسینیه ها برای عزاداری امام حسین (ع)، مسجد مهدیه شهر ایلام نیز به سان محرم های سال های گذشته اقدام به برپایی موکب نمود که با برخورد شدید مآموران شهرداری و تخریب موکب با بهانه مجوز نداشتن و برپایی غیر قانونی رو به رو شدند که این اقدام ناشیانه همراه با توهین و بی احترامی نسبت به پرچم عزای حسینی انجام گرفت.

بازتاب این اقدام در بین مردم و هیئت های مذهبی منجر به تجمع آنان در مقابل شهرداری و مطالبه برخورد با عاملان و هتاکان این عمل شد، تا جائی که شهردار ایلام مجبور به عذرخواهی از مردم شد و گفت:"ضمن عرض تسلیت ایام محرم بابت اتفاقات افتاده عذر خواهی می‌کنم، ما نتیجه خدمت به امام حسین را دیده‌ایم.شهرداری دستورالعمل‌هایی دارد که باید بر طبق آن پیش رود، دوستان سال‌ها است از میدان میلاد تا مسجد مهدیه لیوان یکبار مصرف جمع کردیم کسی از شهرداری موافق تخریب موکب نیست، ما پرچم امام حسین را لگدمال کنیم؟ هیچکدام از همکاران ما موافق این رویه نیست.

در راستای این اقدام شهرداری و ممانعت از تکرار چنین اقداماتی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در مطلبی چنین آورده است::

برخی کارهاست که پرداختن به آنها، مردم را به خدا و دین نزدیک می‌کند... مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر، پرجوش می‌کند و بسیار خوب است. مقام معظم رهبری

متاسفانه در روزهای اخیر شاهد برخورد نامناسب با شعائر حسینی در دهه اول محرم الحرام در سطح شهر ایلام بوده‌ایم، دیدن چنین صحنه هایی با وجود مصادیق تلخ تاریخی از این دست، هر انسان آزاده ای را غرق در حزن و اندوه می کند.

باید پرسید چنین حضور قاطع و برخورد قهری با شعائر حسینی که از خطوط قرمز ملی و مذهبی هستند چه دلیلی دارد؟ وای کاش که چنین قاطعیتی را در مواجهه با مسائل دارای اولویت شهر ایلام مشاهده می کردیم.

امروزه که تمام جبهه دشمن کمر به حذف نام سیدالشهدا از ادبیات دینی و ملی ایران بسته است نباید خواسته یا ناخواسته با برخورد های اینچنینی در زمین دشمن بازی کنیم.
چنین ادعایی که موکب مورد نظر بدون توجه به اخطارهای مکرر مأموران شهرداری به فعالیت خود ادامه داده است از سوی برگزار کنندگان این سنت دیرینه، که از عاشقان و دلباختگان به خاندان اهل بیت علیهم السلام اند، رد و قویا تکذیب شده است.
باید توجه داشت که اگر مصوبه و دستورالعملی توسط آقایان تصویب می‌شود دارای راه‌ کارهای مناسب تر و معتدل تری در برخورد با خاطیان باشد
هر چند که این ادعا که همه مسئولان هیئات مذهبی در جلسه ستاد شئون فرهنگی حضور داشته اند نیز توسط دوستان مسئول هیئت ها رد شده است.
تمامی اسناد و تصاویر منتشر شده از موکب تخریب شده عزای سیدالشهدا نشان می دهد که برخورد مامور این امر بسیار سخت، و گویا از روی قصد و غرض بوده، اما در این حال شاهد ادعای جمع کردن و تحویل دادن صحیح و سالم اقلام و پارچه‌های عزای موجود در آنجا توسط شهرداری هستیم .
انتظار می‌رود شهرداری محترم ایلام همانگونه که تاکنون همواره در کنار مردم و برای مردم بوده است خط و مشی خود را حفظ کرده و از تکرار برخوردهای اینچنینی جداً خودداری کند و زمینه را برای حضور و استفاده هر چه بیشتر از فضای محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان برای عموم مردم ایلام فراهم سازد که این موجب سعادت دنیا و آخرت همه ماست.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز