آخرین اخبار

2. مهر 1398 - 8:32   |   کد مطلب: 33203
عضو شورای اسلامی شهر و رئیس کمیسیون نام گذاری شهر ایلام با انتقاد نسبت به حذف نام شهدا از برخی معابر تهران و برخي شهرها در ماه های اخیر خواستار تجدید نظر درباره این تصمیم غلط در شهرداری پايتخت و ديگر شهرها و همچنين برخورد با خاطيان شد.

به گزارش ایلام رصد، "حجت حسن زاده" عضو شورای اسلامی و رئیس کمیسیون نام گذاری شهر ایلام در گفتگو با ایلام بیدار گفت: در آستانه هفته گرامیداشت دفاع مقدس و در حالی که باید فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کرد، متاسفانه دست هایی در کار است تا این فرهنگ را که ملت ما با آن بزرگ شده است به فراموشی بسپارد.

 

وی افزود: تمام کوی و برزن و خیابانهای ایران عزیز با نام و یاد شهدا شناخته شده است و شهدا همچون ستاره های راهنما برای مردم اند تا راه را گم نکنند و درحقیقت با این ستاره هاست که می توان راه را شناخت.

 

عضو شورای اسلامی شهر ایلام تصریح کرد: آنهایی که در صدد حذف نام شهدا هستند آیا متوجه نشده اند که نمی شود نور ستاره ها را خاموش کرد؟

 

حسن زاده گفت: عزت و آبروی ما از شهداست چرا که شهدا به حضرت حسین ابن علی علیه السلام اقتدا کردند و دلیل آنکه ما سالروز جنگ تحمیلی را جشن می گیریم و لقب مقدس را به دفاع جانانه مردم داده ایم آن است که هفته دفاع مقدس نام و نشان از کربلا و عاشورا و امام حسین (ع) دارد.

 

عضو شورای اسلامی و رئیس کمیسیون نام گذاری شهر ایلام ابراز کرد: آیا کربلا و عاشورا به فراموشی سپرده شده که یاد شهدا را بتوان حذف کرد؟ مگر در شبکه های اجتماعی ندیدید که تعدادی از جوانان و نوجوانان به صورت آتش به اختیار و خود جوش رفتند و کلمه مقدس شهید را که حذف شده بود به تابلو ها اضافه کردند؛ این چیزی نیست جزء عظمت خون شهید که هنوز در حال جوشش است و برای بیمه کردن نظام و انقلاب سرباز تربیت می کند.

 

وی خاطر نشان کرد: در شورای نام گذاری معابر، شورای اسلامی شهر ایلام با افتخار از نام شهدا برای کوچه ها، معابر، خیابان ها، میادین و ...استفاده کرده و آنها را متبرک به نام شهدا می نماید.

 

عضو شورای اسلامی و رئیس کمیسیون نام گذاری شهر ایلام با انتقاد نسبت به حذف نام شهدا از برخی معابر تهران و برخي شهرها در ماه های اخیر خواستار تجدید نظر درباره این تصمیم غلط در شهرداری پايتخت و ديگر شهرها و همچنين برخورد با خاطيان شد.

 

حسن زاده در پایان یادآور شد: حذف نام شهدا از کوچه و خیابانهای برخی مناطق کشور یک حرکت منافقانه است که باید توسط نهادهای مسئول پیگیری شده و عوامل پشت پرده آن محاکمه شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز