آخرین اخبار

27. آبان 1398 - 18:38   |   کد مطلب: 33219
در جلسه شورای بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان مطرح شد؛
لازمه رفع مشکلات جامعه تقویت روحیه مطالبه گری در قشر دانشگاهی است
حجت الاسلام صغیرا گفت: یکی از دغدغه های اصلی اساتید بسیجی باید مطالبه گری و درخواست از مسئولین استان در راستای رفع مشکلات مردم باشد.

به گزارش ایلام رصد، جلسه همم اندیشی بسیج اساتید در دانشگاه فرهنگیان ایلام برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام صغیرا مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان ایلام با اشاره به نقش اساتید بسیجی در حل مسائل مبتلابه قشر دانشگاهی گفت: بسیج با توجه به نیرو و قدرت معنوی و اندیشه متعالی و سرمایه انسانی که در اختیار دارد می تواند در حل بسیاری از مشکلات و چالش های امروز جامعه نقش اثرگذاری را ایفا نماید.

وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی اساتید بسیجی باید مطالبه گری و درخواست از مسئولین استان در راستای رفع مشکلات مردم باشد. به این نحوکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را به صورت رودر رو و چهره به چهره به فضای دانشگاهی دعوت کرده  و از آنان مطالبه نمایند.

حجت الاسلام صغیرا معضل امروز قشر دانشجو را فاصله گرفتن از هویت دینی برشمرد و بیان داشت: ضرورت دارد با ارتباط گیری درست و برگزاری کلاس ها و کارگاه های مرتبط با هویت و معضلات ناشی از بی هویتی به تبیین درست این مسئله در میان جامعه دانشگاهی پرداخت.

دکتر تاج الدین صالحیان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در این جلسه اظهار داشـت: پرداختن به گفتگو و مناظره یکی از شاخصه های بارز برنامه ای در تشکل های دانشگاهی است که امروزه دچار خمودگی شده  است.

وی تصریح کرد: بسیج اساتید و دانشجویی قادر است با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تریبون های آزاد در سطح دانشگاه پویایی و شور و شوق را با اجرای برنامه های مناظره ای به این محیط بازگرداند.

دکتر"محمد ملکی" مسئول بسیج اساتید استان ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: اساتید بسیجی باید در رفع شبهات و چالش های فکری و تبیین شرایط روز جامعه برای دانشجویان کوشا بوده و تمام تلاش خود را در جهت رفع دغدغه های آنان بکار گیرند.

وی تعهد، تدین، وقت شناسی وتخلق به اخلاق دینی و الهی را از خصوصیات بارز اساتید بسیجی برشمرد و گفت: ظرفیت عظیم نیروی انسانی بسیج اساتید همراه با تخصص و تعهد اعضا آن وظایف و مسئولیت آنان را در سطح جامعه دانشگاهی در راستای تبیین اهداف و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی دو چندان کرده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز