آخرین اخبار

28. آبان 1398 - 12:05   |   کد مطلب: 33221
رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: رویداد استارتاپ ویکند منطقه ای غرب کشور به همت دانشگاه علوم پزشکی از تاریخ 29 آبان به مدت سه روز و با حضور 126 شرکت کننده و پیش بینی ارائه 50 ایده در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار می شود.

به گزارش ایلام رصد،  نشست خبری مشترک پارک علم و فناوری ایلام با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، با محوریت نخستین رویداد استارتاپ ویکند منطقه ای غرب کشور با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

"کامران طاهرپور" رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام دراین نشست خبری ضمن تشریح این رویداد استارتاپی گفت: امروزه یکی از دغدغه‌های مهم کشور ایجاد اشتغال است، و همین هدف رویکردها را به سمت توسعه اقتصاد دانش بنیان و بهره مندی از این حوزه پیش برده است.

وی با اشاره به برگزاری استارتاپ‌ها و لزوم بلد کردن آن در سطح جامعه افزود: رویداد استارتاپ ویکند منطقه ای غرب کشور باحضور استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان و ایلام، از تاریخ 29 آبان به مدت سه روز و با حضور 126 شرکت کننده و پیش بینی ارائه 50 ایده در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار می شود.

طاهر پور برگزاری چنین رویدادهایی را گام موثری در توسعه اکوسیستم استارتاپی استان برشمرد و تصریح کرد: بخش خصوصی حامی و پشتیبان اصلی این رویداد بوده و دانشگاه علوم پزشکی و پارک علم و فناوری به عنوان اجرا کننده، برگزاری آن را عهده دار شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام خاطرنشان کرد: تمام ایده پردازان این رویداد در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مستقر شده و می توانند از امکانات این مرکز بهره مند شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام با بیان اینکه این رویداد اولین رویداد منطقه‌ای غرب کشور در حوزه سلامت و سبک زندگی است، یادآور شد: ترویج کارآفرینی و فرهنگ کسب و کار از مهمترین اهداف این رویداد بوده و سعی شده است در راستای ارتقا سطح کیفی رویداد از حضور سرمایه گذاران و ایده پردازان داخلی و بهره گیری از تجارب آنان در عرصه کسب و کارهای نوپا استفاده شود.

"غلامرضا کلوندی" معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز دراین نشست گفت: امید داریم ایده‌های استارتاپ‌ها به کسب و کار بینجامد و مقداری از مشکل کار جوانان برطرف شود.

وی افزود: استارتاپ پلی بین دانشگاه و صنعت است، و باید برای تقویت این ارتباط با برنامه ریزی درست و اجرای چنین رویدادهایی بیش از پیش تلاش کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز