آخرین اخبار

3. آذر 1398 - 10:19   |   کد مطلب: 33226
گفتگو مسئول سازمان بسیج دانشجویی ایلام با ایلام رصد به مناسبت سالروز تاسیس سیج دانشجویی؛
بسیج دانشجویی در جهت کمک به مسئولان و تسهیل در حل مسائل جامعه آمادگی کامل دارد
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام گفت: بسیج دانشجویی می تواند در راستای مسئله شناسی، حل مسائل، گفتمان سازی، مطالبه گری، و اقدام میدانی، در راستای معاضدت و همراهی با مسئولین ایفای نقش نماید.

به گزارش ایلام رصد، "عارف شربی نیازی" مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، در گفتگو با ایلام رصد، به مناسبت دوم آذر ماه 1367 سالروز تشکیل بسیج دانشجویی اظهار داشت: با تعمیق در پیام تاریخی حضرت امام به مناسیت تشکیل بسیج دانشجو و طلبه،  نکات عجیب و قابل تأملی استنتاج می گردد که انسان را لاجرم به تکاپو و خروش و جوشش عقلانی فرا می خواند.

وی افزود: معمار کبیر انقلاب اسلامی در طلیعه این پیام تاریخی بسیج را مدرسه عشق و مکتب شهیدان و شاهدان و لشگر مخلص خدا می خواند و مأموریت ها و رسالت های خطیری را متوجه این تشکیلات انقلابی می داند و می فرمایند امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها بسیج دانشجو و طلبه است طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی ام در این دو مرکز پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی نه غربی می باشند.

شربی نیازی تصریح کرد: با تأمل در این جمله پر مغز در می یابیم که بسیج دانشجویی باید روح استکبار ستیزی را در پیکره ی خود حفظ نماید.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام ادامه داد: به گفته امام (ره) مسائل اعتقادی بسیجیان به عهده این دو پایگاه علمی است و حوزه علم و دانشگاه باید چهارچوب های اصیل اسلام ناب محمدی را در اختیار تمامی اعضا بسیج قرار دهند.

وی اضافه کرد: بسیج دانشجویی با 30 سال نقش آفرینی مؤثر در انقلاب حال به بلوغ کامل رسیده و با تشکیل هسته های مقاومت مسئله محور گام نوینی را در راستای تشکیل حکومت بزرگ اسلامی برداشته است.

شربی نیازی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی استان ایلام نیز با عنایت به فرامین حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سازندگی، کادرسازی نیروایفای نقش نموده و در راستای تمدن سازی گامی اساسی برداشته است و با تشکیل قرارگاه های مختلف مانند قرارگاه احمدی روشن، قرارگاه شهید طهرانی مقدم، قرارگاه دولت جوان حزب الهی، قرارگاه عملیات جهادی اقدام به برگزاری برنامه های متنوع نموده است.

این مسئول اضافه کرد: بسیج دانشجویی با رویکرد جدیدبلوغ محور خود با ساماندهی نخبگان و دانشجویان در قالب هسته های مقاومت مسئله محور شروع به احصاء نظام مسائل استان نموده است و در ادامه با پاسخ منطقی و علمی به مسائل استان در راستای کمک به مسئولین جهت اداره ی امورات و تسهیل در حل مسائل جامعه آمادگی کامل دارد.

شربی نیازی با ذکر ویژگی های بسیج دانشجویی یادآور شد: بسیج دانشجویی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد مانند جامعیت عرصه اندیشه ورزی در حوزه های بهداشت و سلامت، فرهنگی تربیتی، فنی و مهندسی، هنری ادبی، اقتصادی سیاسی، حقوقی، و.. قابلیت ظهور و بروز دارد ویژگی منحصر به فرد دیگر بسیج دانشجویی جامعیت گستره مأموریت است که بر اساس منویات امامین انقلاب در عرصه دانشگاه، شهر، استان، کشور جهان اسلام، و جهان می توانند نقش آفرین باشند.

مسئول بسیج دانشجویی استان ایلام با بیان اینکه بسیج دانشجویی به عنوان یادگار امام (ره) آمادگی خود را در جهت خدمت رسانی به مردم و کمک به مسئولین اعلام می نماید. بیان کرد: ویژگی منحصر به فرد دیگر بسیج دانشجویی جامعیت چرخه مأموریت است که بر اساس این ویژگی بارز بسیج دانشجویی می تواند در راستای مسئله شناسی، حل مسائل، گفتمان سازی، مطالبه گری، و اقدام میدانی، در راستای معاضدت و همراهی با مسئولین ایفای نقش نماید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز