آخرین اخبار

13. آذر 1398 - 12:58   |   کد مطلب: 33237
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام؛
صنعت گردشگری استان ایلام مغفول مانده است
نشست مسئول سازمان بسیج اساتید با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام،با حضور اساتید مدعو بسیجی در اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام برگزار شد.

به گزارش ایلام رصد، دکتر" محمد ملکی" مسئول سازمان بسیج اساتید استان ایلام در این دیدار ضمن اشاره به تصویب و تشکیل اندیشکده عتبات عالیات در استان ایلام گفت: با توجه به دستور کار قرار دادن، نگاه مسئله محور، اثر بخش، و جامعه گرایانه در برنامه ها  فعالیت ها و کاربست تفکر آینده پژوهانه، انقلاب اسلامی، گره ای از مشکلات کشور باز و در کنار آحاد مردم به پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی کمک نماید.

وی افزود: نظر به رویکرد حل المسائلی دردوره جدید بسیج اساتید و به منظور استفاده از ظرفیت عظیم استادان بسیجی و براساس مهمترین مزیت نسبی استان که به نام دروازه عتبات عالیات و پایتخت خادمان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) به شمار می رود.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان ایلام، اظهار داشت: اندیشکده ای با عنوان اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات در استان ایلام، تصویب، تشکیل و فعالیت می نماید.

وی بیان کرد: این اندیشکده که بصورت رسمی و با حضور مسئولین استانی در اجلاسیه ی عتبات عالیات ظرفیت ها و فرصت ها در دانشگاه ایلام برگزار گردید بصورت رسمی فعالیت خود را در سال 97 آغاز نمود.

ملکی تصریح کرد: این اندیشکده که با عضویت بیش از 500 نفر از اساتید بسیجی متخصص در حوزه های مختلف در قالب 8 کمیته علمی که از زیر مجموعه اندیشکده شامل کمیته آموزش، پژوهش و برنامه ریزی، اقتصادی، سیاسی و امور بین الملل،  نهادهای همیار، کمیته فناوری و رسانه، کمیته سلامت، کمیته فرهنگی اجتماعی و مذهبی به ارائه ایده، اندیشه، و راهبرد در حوزه های تخصصی می پردازد.

مسئول سازمان بسیج اساتید ادامه داد: کمیته اقتصادی اندیشکده عتبات عالیات استان ایلام، به عنوان یک بازوی علمی و فکری می تواند کمک کارمیراث فرهنگی  در بعد صنایع دستی استان ایلام باشد.

 مهندس شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام، در این دیدار گفت: متاسفانه در کل کشور به حوزه گردشگری توجه ویژه نمی شود و باید در سطح  کلان کشور برای این بخش برنامه ریزی مدون شود.

شنبه زاده با بیان اینکه باید از ظرفیت اساتید متخصص در این عرصه بهره لازم برده شود، افزود: صنوف گردشگری باید از دیگر صنوف مجزا باشد صنعت توسعه گردشگری ارتباط بین دستگاه های اجرایی و ظرفیت اساتید بسیجی باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام اضافه کرد: برای شناساندن ظرفیت های استان در حوزه گردشگری و طبیعت بکر و ناب استان تبلیغات گسترده ای در شبکه های اجتماعی برای جاذبه های استان انجام گرفته اما هیچ کدام کافی نیست و باید استان و ظرفیت هایش بصورت ویژه معرفی شود.

وی بیان کرد: همه باید دغدغه معرفی استان را داشته باشند و در راستای بهره برداری از فرصت اربعین، برنامه ریزی شده است که ۶۰ حلقه قنات در گلان احیا و آسیاب امیرآباد نیز بازسازی و احیا شود تا گردشگری در مسیر اربعین رونق بگیرد.

اساتید مدعو در این نشست خواستار معرفی جاذبه های بی نظیر استان در سطح کشور و رونق صنعت گردشگری و صنایع دستی استان شدند.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز