مدیرکل بنیاد مسکن ایلام:

اختصاص ۱۹ میلیارد تومان قیر رایگان به آسفالت معابر روستایی ایلام

سرویس: اقتصادی
کد خبر: 387
|22:12 - 1401/01/28
نسخه چاپی
اختصاص ۱۹ میلیارد تومان قیر رایگان به آسفالت معابر روستایی ایلام
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام گفت: سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان قیر رایگان به بنیاد مسکن ایلام اختصاص و برای اجرای آسفالت معابر طرح هادی روستایی استفاده شده است.

به گزارش ایلام رصد ، ظهر امروز حبیب‌الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام به مناسبت دهه تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اهداف  بنیاد مسکن بازسازی منازل آسیب دیده ناشی از بلای طبیعی، اجرای طرح هادی روستایی، ساخت مسکن شهری، توزیع مصالح ساختمانی و... است.

وی یه مهمترین اهداف تاسیس حساب ۱٠٠ امام (ره) اشاره کرد و افزود: ایجاد سرپناه و مسکن برای محرومین جامعه در دستور کار بنیاد قرار دارد و از ابتدای تاسیس بنیاد یعنی سال (۶۷) تاکنون یک هزار واحد به محرومین استان با کمترین هزینه تحویل داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام گفت: طی سال ۹۹ تا۱۴٠٠، از محل حساب ۱٠٠ امام (ره) تعداد ۷۷ واحد مسکونی با هزینه بیش از یک میلیارد تومان با کمک خیرین تکمیل و تحویل داده شد.

وی افزود: در مجموع ۱۴۶۹ واحد توسط بنیاد مسکن به عنوان کارگزار اداره کل راه و شهرسازی استان در طرح نهضت ملی در سطح استان احداث می‌شود که از این تعداد ۱۴۲۴ واحد در شهر ایلام است.

محبی ادامه داد: در قالب طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و حوادث غیرمترقبه تاکنون ۳۲ هزار و ۸۰۰ واحد در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، با ارائه تسهیلات کم درصد مقام سازی شده‌اند.

وی ادامه داد: : سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان قیر رایگان به بنیاد اختصاص و برای اجرای آسفالت معابر طرح هادی روستایی استفاده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام گفت: در سال ۹۹ _۴۰۰ حدود ۲۴۰۰ سند مسکن شهری و روستایی صادر که و از این تعداد ۷۲۳ مربوط به شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت است.

وی اضافه کرد: در این مدت، طرح بازنگری هادی در تعداد ۱۴۷ روستا با اعتبار ۹۳میلیارد ریال انجام و طرح هادی در سطح ۳۲۳ روستا با اعتبار ۱۸۵۴ میلیارد ریال اجرا شد.

انتهای پیام