درآمد مالیاتی حوزه نفت و گاز به ایلام برمی‌گردد

سرویس: استان ایلام
کد خبر: 431
|09:40 - 1401/04/24
نسخه چاپی
درآمد مالیاتی حوزه نفت و گاز به ایلام برمی‌گردد
سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: درآمد مالیاتی حوزه نفت و گاز به ایلام برمی‌گردد

به گزارش ایلام رصد ، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی در پایان دیدار با استاندار ایلام در سفر کوتاه خود به استان با اشاره به اینکه ساز و کار در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ در سال ۱۴۰۱ تغییر کرده است، اظهار داشت: در این زمینه جلسات زیادی برای موافقت همه وزارتخانه مرتبط برگزار شد و موافقت دستگاه‌های ذی ربط نیز اخذ گردید.

وی در ادامه گفت: هفته گذشته آئین‌نامه مربوط  تسهیلات تبصره ۱۶ که بخشی از آن شامل  تسهیلات خرد نظیر ازدواج و غیره است و از سوی نهاد های حمایتی نظیر بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد شهید پرداخت می شود و بخش دیگر تسهیلاتی است که با مدیریت  ستاد برنامه ریزی و توسعه استان پرداخت می شود ابلاغ شد.

وزیر  اقتصاد با عنوان این مطلب که برای تسهیلاتی که با مدیریت ستاد برنامه ریزی و توسعه استان ها پرداخت می شود (تسهیلات  تبصره ۱۶ ) بیش از  ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: امروز نیز آیین نامه اعطای تسهیلات ۱۸ که تسهیلات  اشتغال زایی استان و دستگاه ها بصورت نهایی ابلاغ شد تاکید شده که دستگاه ها و بانک های عامل  به رده های پایین خود ابلاغ کنند.

وی افزود: با این اقدامات برنامه داریم از طریق تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ زمینه رشد اعتبارات را برای حوزه اشتغال استان فراهم کنیم.

دکتر خاندوزی در خصوص بازگشت مالیات به استان ها گفت: با توجه پیگیری های انجام شده و با تاکیدات رییس جمهور به حرکت در راستای عدالت منطقه ای و توزیع پایدار در آمدها و توجه ویژه به مناطق محروم کشور، از اواخر سال گذشته در سازمان امور مالیاتی شرکت هایی که در آمد مالیاتی آنان در استان دیگری و در مرکز وصول می شود را شناسایی و مقرر شد در سال جدید در آمدهای مالیاتی به استان های مادر بازگردد که مصداق بارز آن شرکت های حوزه نفت و گاز ایلام است.

 

انتهای پیام