ایجاد هنرستان وابسته به دانشگاه در استان با تعامل آموزش و پرورش و دانشگاه فنی

سرویس: استان ایلام
کد خبر: 469
|12:49 - 1401/08/18
نسخه چاپی
ایجاد هنرستان وابسته به دانشگاه در استان با تعامل آموزش و پرورش و دانشگاه فنی
نظری سرپرست واحد استانی با درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان به منظور هم اندیشی در خصوصهدایت تحصیلی و تعامل در سایر زمینه های کاری مشترک دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش ایلام رصد ،دکتر نظری سرپرست واحد استانی دانشگاه فنی در نشستی که صبح امروز با رئیس سازمان اموزش و پرورش استان داشتند، با بیان اینکه همواره خود را از بدنه ی آموزش و پرورش دانسته، آن سازمان را خانه اول دانشگاههای فنی و حرفه ای قلمداد کرده که با وجود انتزاع ساختاری، باز نیازمند به تعامل و همکاری در زمینه های مختلف، بالاخص در زمینه هدایت تحصیلی می باشند.
وی با اشاره به اینکه در برخی رشته های موجود دانشگاه فنی و حرفه ای علیرغم اهمیت آنها، تعداد دانشجو به نسبت هزینه های صورت گرفته چون‌ هزینه های تامین تجهیزات و فضای فیزیکی، تشکیل کلاس و جذب استاد مربوطه عملا اندک بوده و این امر در حقیقت موجب هدر رفت سرمایه هاست و لذا   جهت هدایت تحصیلی و افزایش گرایش به رشته های مذکور نیازمند ارتباط مستمر با آموزش و پرورش، تشکیل کارگروه های تخصصی مشترک و پایه سازی این رشته ها در آن سازمان هستیم.
سپس در ادامه این نشست دکتر درویشی رئیس سازمان آموزش و پرورش استان، با ابراز خرسندی از حسن انتخاب دکتر نظری بعنوان سرپرست دانشگاه فنی و استقبال از این نشست، خواستار استمرار این سلسله جلسات شد.
ایشان با تشریح اهمیت رشته های فنی و حرفه ای اظهار داشت: در واقع با مهارت محوری ورود مستقیم به بازار کار فراهم شده و در این راستا با ذکر نمونه مثالهائی از کارآفرینان موفق که در همان مقطع متوسطه هم با کسب حرفه و مهارت خاص خود موفق به کارآفرینی و درآمدزائی در سطح بالایی شدند بر این اهمیت تاکید داشتند و در ادامه نیز خواستار بازدید میدانی از هنرستانهای موجود استان شدند.  
دکتر درویشی در این نشست با اشاره به آمایش سرزمینی پیشنهادات سازنده ای را نیز عنوان داشتند‌ و افزودند اجرای برنامه های مطرح شده و سایر مسائل مرتبط را حتما در دستور کار قرار خواهند داد، بویژه مساعدت و همیاری در خصوص ایجاد هنرستانهای وابسته به دانشگاه که موقعیت بسیار مناسبی جهت آموزش مهارت به دانش آموزان با استفاده از امکانات دانشگاه فنی را فراهم می سازد .
 شایان ذکر است وجود دغدغه مندی، جدیت در پیگیری طرفین و برآیند نهائی این جلسه، چشم انداز مثبتی را پیش روی ترسیم نمود که امید است به یاری پرودگار به مقصود غائی رسید.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد