آخرین اخبار

22. خرداد 1394 - 13:28   |   کد مطلب: 19192
مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: کمک مردم در بحث اطفاء حریق بسیار مؤثر بود و کمک آن‌ها در مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن درخور توجه و ستودنی هست.

به گزارش ایلام رصد، "خیراله آذرکردار" مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام درباره بحران آتش سوزی‌های اخیر در جنگل‌های استان ایلام گفت: در این آتش سوزی‌ها حدود 120 هکتار از جنگل‌های استان طعمه حریق شد که در 40 هکتار آن بین 10 تا 15 درصد از درختان تر آسیب دیدند و مابقی درختان خشک بودند.

وی اظهار کرد: کمک مردم در بحث اطفاء حریق بسیار مؤثر بود و کمک آن‌ها در مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن درخور توجه و ستودنی هست.

مدیرکل منابع طبیعی ایلام افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و احتمال وقوع آتش سوزی‌های این‌چنین در سطح استان اداره کل منابع طبیعی استان در نظر دارد با توانمندسازی جوامع محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد از این سرمایه عظیم نیروی انسانی جهت حفاظت و صیانت از جنگل‌های استان استفاده نماید.

آذرکردار تصریح کرد: در کلیه شهرستان‌ها بین 5 تا 15 نفر دیده بان و قرق­بان در نظر گرفته‌شده و همچنین با هماهنگی ستاد بحران در هر شهرستان یک گروه 50 نفره از بین مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل‌شده که باید آموزش‌های لازم در اختیار آنان قرار گیرد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز