آخرین اخبار

26. مهر 1393 - 9:57   |   کد مطلب: 7698
مروارید اظهار داشت: توجه ویژه به مرز مهران در دستور کار دولت و مسئولان استان قرار گرفته است.

به گزارش ایلام رصد، محمدرضا مروارید استاندار ایلام یکی از اصلی ترین راهکارهای توسعه استان را توجه به مرز مهران دانست و اظهار داشت: توجه به  این مهم در دستور کار دولت و مسئولان استان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مهمترین نیاز مرز مهران که هم اکنون به طور جدی پیگیری می شود بحث منطقه آزاد تجاری مهران است که این مهم در بررسی های دولت قرار گرفته است.

استاندار ایلام بیان داشت: در صورت تصویب این طرح توسط دولت و مجلس تحولی بزرگ در مرز مهران و کل استان رخ می دهد و فرصتهای بزرگی برای اشتغل و توسعه استان فراهم می شود.

مروارید گفت: بحث مهم دیگری که در مرز مهران پیگیری می شود بحث سرمایه گذاری است چرا که مرز مهران فرصتهای بزرگی برای جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی دارد و هم اکنون طرح منطقه ویژه اقصادی مرز مهران در حال فعال شدن است.

وی افزود: هم اکنون شرکتهای بزرگ اقتصادی در کشور تمایل زیادی از خود برای سرمایه گذاری در مرز مهران انجام داده اند که در صورت اجرایی شدن طرحهای بزرگ در این منطقه بازهم شاهد اشتغال و توسعه استان خواهیم بود.

وی عنوان کرد: توسعه روند صادرات کالا در مرز مهران نیز اجرایی شده و طبق تفاهم نامه با استان واسط عراق به عنوان استان همجوار ایلام در این رابطه نیز کارهای مهمی انجام شده است.

این مقام عالی دولتی گفت: مرز مهران دروازه عتبات عالیات است و سالانه بیش از دو میلیون زائر از مرز تردد می کنند و این خود فرصت بزرگ برای ایجاد فرصتهای شغلی در استان است.

مروارید بیان داشت: سرمایه گذاری، اجرای طرحهای بزرگ، تسهیل در روند صادرات، ایجاد منطقه آزاد تجاری و.. از برنامه اصلی برای توسعه مرز مهران و این اقدامات به طور جدی در حال پیگیری و انجام است.

وی بیان داشت: امروز مرز مهران به عنوان امن ترین مرز کشور شناخته می شود و همین امنیت باعث استقبال تجار از مرز شده است و باید راهکارهای بلندمدتی برای صادرات کالاهای تولیدی استان نیز در نظر گرفته شود و سهم استان از صاردات افزایش یابد.

استاندار ایلام افزود: یکی از مباحث مهم در مرز مهران بحث توریم درمانی و پذیرش بیماران عراقی در بیمارستانهای استان است که هم اکنون تفاهم نامه ای در این زمینه نیز امضا شده است.

وی عنوان کرد: مجموع اقدامات خوبی برای توسعه مرز مهران در حال انجام است که امیدواریم منجر به اشتغالزایی در استان شود چراکه امروز بیکاری بزرگترین معضل استان است.

به طور کلی مرز مهران فرصت بزرگ توسعه استان ایلام به شمار می رود و برای  اینکه این مرز منجر به ایجاد اشتغال در استان شود باید مجموعه ای از همکاری دولت و مسئولان استان و همچنین ورود بخش خصوصی فراهم شود.

وی در   پایان یکی از عومال پیشرف درا خود مردم دانست و اشاره کرد: خود مردم استان و تولیدکنندگان استان برای استفاده از مرز مهران از ظرفیتهای بومی استان حداکثر استفاده را باید انجام دهند.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز