آخرین اخبار

9. تير 1395 - 14:57   |   کد مطلب: 23654
دولت تدبیر و امید این روزها درگیر اعداد و ارقام بیشماری است، و هنوز مجالی برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی نیافته است.

ناهید نظری:: چهار ماه از اولین روز سال و نامگذاری آن با عنوان "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" می گذرد. یکی از تعاریف اقتصاد مقاومتی خلق مزیت از امکانات موجود برای سرعت بخشیدن به روند توسعه کشور و حداکثرسازی ارزش افزوده و ثروت آفرینی از همه منابع زیرزمینی و روزمینی و نیروی انسانی است.

 در چند سال اخیر رکود قلب اقتصاد ایران را فشرده  و بسیاری از صنایع کشور را زمین گیر کرده، و صنایع داخلی کشور هنوز در سال اقتصاد مقاومتی چشم انتظار رونق تولید ملی هستند.

امروزه با اسیر شدن در امار و ارقام های مختلف هر کسی به نوعی مشغولیتی پیدا کرده و هیچ کس درد بی رونقی بازار و اقتصاد کشور را جدی نمی گیرد، و رونقی که قرار بود در سایه برجام جانی دوباره به اقتصاد نیمه جان کشور بدهد توهم و خواب شیرینی بیش نبوده است.

دولت تدبیر و امید این روزها درگیر اعداد و ارقام بیشماری است،از ارقام و آمار منتصب به دولت قبل گرفته تا اعداد پول های بلوکه شده، تا رقم های نجومی که دست مایه فیش های حقوقی مدیرانش شده و یا در سردر گمی اش درمیان رقم های تعداد برجام هایش! و هنوز مجالی برای اقتصاد مقاومتی نیافته است.

امروز جناب رئیس جمهور و معاونینش در دوران پسابرجام بجای اینکه تکانی به زندگی های سراسر مشکل مردم بدهند و به ماحصل برجام یک در اوضاع مردم بنگرند  در حال تدارک برجام دو و شاید سه هستند.

دولت بجای تدبیری برای بازسازی خرابی ناشی از تکانه هایی که بر اثر فاش شدن فیش های حقوقی مدیران متعهد و مردم دارش! در پس زمینه دولتش شکل گرفته است، و بجای اینکه مردم را در اولویت قرار دهد امریکا و خواسته هایش در منطقه را مهم تر می داند و در پی استارت برجام دوم است.

آقای رئیس جمهور براستی چرا بجای تلاش برای دست دادن به امریکا؛ دست در دست هم ندهیم! چرا در سایه اقتصاد مقاومتی که اصلی ترین رکن آن سرمایه مردمی است، تلاش نمی کنیم که قدرت اقتصادی مردم و حضور و مشارکت جدی آنها در صحنه های اقتصادی تقویت شود، چرا اولویت ها را فراموش کرده اید؟.

ما هنوز در خم برجام یک، عصا به دست مانده ایم؛ کاش تدبیری بیاندیشید تا مردم طعم خوش برجام یک را که وعده داده بودید بچشند! انها نمیدانند آیا برجام بجز افزایش تحریم ها و تهدید ها و بخشیدن بسیاری از دارایی ها مزه ی شیرینی هم دارد یا نه!

 

سیاست اقتصاد مقاومتی را که راهکاری اساسی برای اشتغال جمعیت جوان و 4 و نیم میلیون نفری تحصیلکرده گان دانشگاهی است غنیمت بشمارید.

و بدانید بزرگترین مزیت برای ایجاد اقتصاد مقاومتی، ظرفیتی پایان ناپذیر از داشته های مادی و معنوی و انسانی داخل کشور است که می تواند با تدبیر و اعتماد شما به تحولی عظیم مبدل  شود.

جوانان و سرمایه های کشور را باور کنید! اعتماد به آمریکا و ایادیش درد مردم و اقتصاد آن را حل نخواهد کرد! به فکر اقتصاد و زندگی مردم باشید، آمار برجام ها دردی از ملت نمی کاهد!

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز