آخرین اخبار

19. ارديبهشت 1397 - 22:44   |   کد مطلب: 32668
سهل انگاری مسئولان برگزار کننده باعث شد اصل حرکت دانشجوئی و تلاش علمی دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره دیده نشود و حاشیه ها پر رنگ تر از متن خود نمائی کنند.

ایلام رصد:: "اگر دانشگاه را سست بگیریم و از،دست برود همه چیزمان از دست رفته است" امام خمینی(ره)

حدود 38انجمن علمی درهشتمین جشنواره حرکت دردانشگاه ایلام به مدت سه روز و در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری دستاوردهای یک ساله خود را به نمایش گذاشتند، جشنواره ای صرفاعلمی در دو سطح دانشگاهی و ملی که هدف از برگزاری آن تأکید بر هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن های علمی دانشجویی عنوان شده و هر ساله برگزار می شود.
آری قرار است در بستر این جشنواره با ساماندهی فعالیت های علمی صورت گرفته توسط دانشجویان، شاهدبروز و ظهور و شناسایی استعدادهای خلاق و مبتکر دانشجویی باشیم تا بتوانیم با بهره گیری از این توان و نیروهای جوان و خوش ذوق و اندیشه مسیر اعتلا و پیشرفت ایران اسلامی را هموارتر و سریعتر بپیمائیم. 
اما  در برگزاری این رویداد علمی، عدم نظارت درست و سهل انگاری مسئولان برگزار کننده باعث شد اصل حرکت دانشجوئی و تلاش علمی دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره دیده نشود و حاشیه ها پر رنگ تر از متن خود نمائی کنند.
قطعا آنچه که به عنوان حاشیه های این جشنواره از اختلاط دختران و پسران و رقص و پایکوبی انان در کنارهم، یا نصب پرچم کردستان (که اولین بارهم نیست در دانشگاه ایلام اتفاق میافتد) مطرح شده است شاید از یک منظر اقتضائات جوانی و نیرو و نشاط و حرکت و جسارت این دوران قلمداد شود اما از نگاه ارزشی نوعی خطا و لغزش به حساب می آید که باید با راهنمائی و نظارت  در مسیر درست و اسلامی قرار گیرد. لذا دلایل کوتاهی و سهل انگاری و غفلت مسئولان در این خصوص باید بررسی شود، موضوعی که عمدا یا سهوا عاملی است برای تکرار این مسائل در محیط دانشگاه.
از این رو انتظار می رود با برنامه ریزی،مدیریت و نظارت صحیح، در برگزاری چنین رویدادهایی از بیراهه و لغو و بیهوده رفتن نیروی عظیم جوانی جلوگیری کرده و این سرمایه های ملی و ارزشمند را در راستای سازندگی و پیشرفت و توسعه مادی و معنوی ایران اسلامی هدایت کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز