آخرین اخبار

17. آذر 1397 - 22:07   |   کد مطلب: 32887
گریزی برهشدارهای جدی امام جمعه ایلام در جلسه شورای اداری؛
سفت شدن گره عقده ها ومعضلات اجتماعی / مسئولان هوشیار باشند
امام جمعه ایلام سفت شدن گره عقده ها و مشکلات اجتماعی را بر گردن جوانان ایلامی می بیند و لمس می کند و نسبت به بریدن جوانان از جامعه ای که ظرفیت ها و آرزوهایش را به بالای دار می فرستد هشدار می دهد.

ایلام رصد::  آسیب اگر از طرف مردم باشد مسئولان قطعا راهی برای حلش پیدا می کنند اما اگر این آسیب از طرف خود مسئولان به گرده نظام تحمیل شود نه ملت و نه دولت هیچکدام از عهده اش بر نمی آیند. اینجاست که سرکوفت کم کاری های مسئولان را باید نظام تحمل کند.

 

وضع خانواده و مسایل خانوادگی موضوعی است که امروز امام جمعه ایلام در دیدار با معصومه ابتکار معاون نهاد خانوده ریاست جمهوری به آن پرداخت و مواردی را هم مورد اشاره قرار داد.

حجت الاسلام کریمی تبار در این نشست از تهدید نهاد خانواده توسط آسیب های اجتماعی و تاثیر آن بر زندگی پایدار انتقاد کرد و گفت: اینکه دشمن نهاد خانواده را نشانه گرفته است قطعا بی تاثیر در ریزش های این کانون اجتماعی نیست.
اما وی تلویحا برخی رفتارهای غلط در رفتارسازی های اجتماعی توسط نهادهای مسئول را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: نمی شود حتی اگر یک چیزی ارزش باشد به زور به مردم قبولاند چون این جریان یک سویه مقطعی پاسخگوست.
امام جمعه ایلام به میزان بالای خودکشی در این استان هم گریزی زد و ناملایمات اجتماعی را عامل بروز چنین رفتارهای غیر اسلامی و غیرانسانی در بین خودکشی کنندگان دانست.

به عبارتی امام جمعه ایلام سفت شدن گره عقده ها و مشکلات اجتماعی را بر گردن جوانان ایلامی می بیند و لمس می کند و نسبت به بریدن جوانان از جامعه ای که ظرفیت ها و آرزوهایش را به بالای دار می فرستد هشدار می دهد.

حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه انتقادی هم از صدا و سیما و نحوه هدایت فرهنگی جامعه توسط رسانه ملی کرد و گفت: متاسفانه در برخی از سریال ها روابط فراتر از بحث نامحرمی است و مسلما در این بین فرزندان ما به عنوان بخشی از مخاطبان این رسانه آسیب خواهند دید.
بگذریم از این که معاون رئیس جمهور چه نگرشی می تواند در خصوص آسیب های اجتماعی و نهاد خانواده می تواند داشته باشد اما واقعیت این است که رفتارهای امروز ما ناشی از نحوه مدیریت مدیران ماست. فرمایش امیرمؤمنان علی علیه السلام که مردم به دین بزرگان خود هستند مدام در گوشم زنگ می زند. ترویج فرهنگ دروغ، خیانت، کم کاری، بی تفاوتی به یکدیگر انعکاس رفتار کسانی است که باید به عنوان مسئولان یک جامعه اسلامی برآنها توجه و دقت وافر داشته باشند.
فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث "آتش به اختیار" ناشی از همین مقوله است که متاسفانه برخی مسئولان با کم کاری های خود به پیکره جامعه ضربه می زنند. و آنها که در این زمینه دغدغه ای دارند باید خود وارد گود شوند.
معضل اجتماع ما و نظام سیاسی و اداری ما پارداوکس های رفتاری است که باید برای مردم حل شود تا حلقه ارتباط عاطفی و واژه اعتماد بین مسئولان و مردم نگسلد در غیر این صورت تبعات آن برای هر دو طرف جبران ناپذیر خواهد بود.

 

گزارشگر: فرشته سنجیده

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز