آخرین اخبار

18. فروردين 1398 - 9:39   |   کد مطلب: 33164
نماز پشتوانه ای محکم برای اقتصاد مقاومتی/
کاشت، داشتی که برداشتش قطعی است
اقتصاد مقاومتی پویایی که هدف آن تبدیل تحریم به فرصتی برای رشد و تعالی است که در چند سال اخیر نیز تاثیرات بسزایی در تمام حوزهه ای اقتصادی گذاشته و علاوه بر اینکه اینکه تلاش جهادی را بیشتر کرده همواره شاهد پیشرفت هایی بوده ایم.

ایلام رصد :: سعید عطائی/ امروزه یکی از مهمترین مباحثی که در مقابل هجمه دشمنان از طریق وضع تحریم های ظالمانه صورت گرفته است مبحث اقتصاد مقاومتی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده و به مسئولان و مردم در این زمینه نیز بارها توصیه کرده اند.
اقتصاد مقاومتی در وهله اول تشخیص و شناخت منبع و حوزه های تحریمی است که احیانا از سوی دشمن و یا دشمنان مورد هجمه و توجه قرار میگیرد و اقدامات متقایل در جهت مقابله و خنثی کردن تحریم های ظالمانه است.
در ایران ما که همواره به سبب رویه اسلامی و همسو نشدن با ظلم و ظالم همواره و تنها راه دشمنان اعمال تحریم های ظالمانه ای است با نام‌مبارزه با دولت ولی عملا علیه مردم و ملت ایران صورت‌می گیرد.
در مقابل اما‌اقتصاد مقاومتی چند سالی است که به عنوان یکی از اهداف اصلی و مورد تاکید مقام رهبری به فنوان خط مشی اصلی ملت دولت و بسیاری از سازمان ها قرار گرفته است.
اقتصاد مقاومتی پویایی که هدف آن تبدیل تحریم به فرصتی برای رشد و تعالی است که در چند سال اخیر نیز تاثیرات بسزایی در تمام حوزهه ای اقتصادی گذاشته و علاوه بر اینکه اینکه تلاش جهادی را بیشتر کرده همواره شاهد پیشرفت هایی بوده ایم.
صد البته که اقتصاد مقاومتی ایرانی با ریاضت اقتصادی مورد تاکید مجامع متفاوت است و برخلاف ریاضت اقتصادی در اقتصاد مقاومتی نه تنها سطح خدمات و مزایای عمومی نشده بلکه به معنای واقعی کلمه پیشرفت هایی در این زمینه داشته است و مقاومت هدفمند همواره برای دفع موانع پیشرفت صورت گرفته است.
صدالبته که این اقتصاد مقاومتی جز با هم افزایی و هم پوشانی تمامی دستگا ههای اجرایی کشور از یکدیگر و همراهی و همگامی و حمایت مردم زیر پرچم اسلام امکانپذیر نخواهد بود.
نماز به عنوان پایه اسلام و اصول و استوانه دین است که همواره از انسان دژی محکم در برابر دروغ و گناه و الودگی می سازد.
دروغی که در نمونه امروزی آن از وعده های دروغین دول غربی و امریکا شروع می شود و با هزاران عنوان مختلف سعی در فریفتن اذهان ملت برای همسویی با خود دارند که مردم به سبب اعتقادات خود به اسلامیت در جمهوری اسلامی ایران همواره سدی محکم حتی پشت اشتباهات مسئولان خود هستند.
خداوند نیز در قران می فرماید: یا ایّها الّذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلّوة ان اللّه مع الصابرین ( ای کسانی که ایمان آورده اید، به صبر و نماز استعانت کنید. زیرا خدا با صابران است.)
برای موفقیت و پیروزی در مقابل تهدیدات از دو نیروی صبر و نماز کمک بگیرید.
همانا که این تحریم های ظالمانه نمونه ای از تهدیدهای خارجی است که خداوند نیز به ان تاکید کرده که در مقابل ان می بایست با نماز خواندن صبر و مقاومت خود را افزایش دهیم حال چه اقتصادی باشد چه سیاسی و چه ....
زیرا انسانی که در برابر حوادث گوناگون قرار بگیرد، در صورتی می تواند در برابر آن حوادث ایستادگی کند و از پا در نیاید که اولاً از قدرت صبر و استقامت و پایداری پیروی کند و ثانیاً به تکیه گاهی تکیه کند که از هر جهت نامحدود و بی انتها باشد و نماز وسیله ای است که او را با چنین مبدئی مربوط می سازد از این راه می تواند با روحی مطمئن و آرام امواج سهمگین مشکلات را درهم بشکند.
پس یکی از مهمترین و بهترین راه های مقاومت در برابر تحریم و افزایش صبر و مقومت اقتصادب در برابر هجمه دشمنان نماز است.
البته که در این راه همواره دولت و مسئولان باید قدردان روحیه و گرایش مردم به سمت این حمایت از حرکت جهادی و اقتصاد مقاومتی باشند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز