ایلام رصد20:44 - 1400/08/05
اختلال در پمپ بنزین‌ها؛ نشانه جنگ تمام عیار اقتصادی؛

مشکلی که ۳ ساعته در ایران برطرف شد و هفته‌ها غربی‌ها را زمین‌گیر کرد

در حالی شاهد برطرف شدن اختلال در سامانه بنزین در ایران در کمتر از سه ساعت بودیم که حمله سایبری و اختلال در سامانه های عرضه سوخت در اروپا و آمریکا تا هفته ها مردم را زمین گیر کرده بود.

به گزارش ایلام رصد ، به دنبال ایجاد اختلال در سیستم توزیع سوخت در جایگاه‌های سوخت کشور، فعالیت پمپ بنزین‌ها در سیستان و بلوچستان نیز دچار وقفه شد، اما در کمتر از سه ساعت بسیاری از پمپ بنزین ها به مدار عادی بازگشتند و قرار است امروز به طور کامل وضعیت عادی شود.

ماجرایی که تردیدی در آن نیست که از جنگ تمام عیار اقتصادی نشات گرفته، اما باز هم با اقدام به موقع مسئولان ایران اسلامی رفع شد.

در حالی شاهد برطرف شدن اختلال در سامانه بنزین در ایران در کمتر از سه ساعت بودیم که حمله سایبری و اختلال در سامانه های عرضه سوخت در اروپا و آمریکا تا هفته ها مردم را زمین گیر کرده بود.

واکنش کاربران مجازی با هشتگ ایران قوی  

این موضوع مورد استقبال بسیاری از مردم و کاربران مجازی قرار گرفت و با هشتگ ایران قوی در این باره نظرات خود را به اشتراک گذاشتند، یکی از کاربران شب گذشته در این باره نوشت: "تو انگلیس بعد از یک ماه و نیم هنوز وضعیت سوخت رسانی مطلوب نشده؛ ولی اینجا تنها کمتر از ۲۴ ساعت مشکل بخش عمده ای از جایگاه ها رو حل کردن و قول داده اند که تا فردا ظهر همه چیز به روال عادی برگردد."

کاربر دیگری نیز نوشت: "ایراناست که توانست در عرض سه ساعت مشکل فنی سوخت گیری را حل کند در حالی که مردم انگلیس و آمریکا پس از چندین هفته حمله سایبری ،محروم از سوخت بودند . بله غرب زدگان ببینند وچشمشان را باز کنند."

یکی دیگر از کاربران مجازی نیز در صفحه توییتر خود نوشت: "در ایران با به وجود آمدن یک اختلال در کارت های سوخت، در مدت چند ساعت وضعیت به حالت عادی برگشت. چند کشور اروپایی و آمریکایی هم سراغ دارم که با حمله سایبری و اختلال در سامانه سوختشون مردم تا هفته ها زمین گیر کرد"


کاربری دیگر هم نوشت: "قابل توجه بعضیا! اقدام بسیار هنرمندانه تسریع دولت برای برطرف کردن مشکل انحلال بنزین، تو دهنی محکمی به براندازان برای جلوگیری از توییت آبان بدون بنزین بود!"

 


 

ماهی گیری سودجویان مجازی از اختلال در جایگاه های سوخت

اما در این میان سودجویان مجازی نیز بر آن هستند تا از اختلال در جایگاه های سوخت ایران به نفع خود ماهی گیری کنند، به گونه ای که با انتشار کلیپی از درگیری در پمپ بنزینی در پاکستان که ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ برابر با ۱۸ مهر ۱۴۰۰ رخ داده سعی دارند، این حادثه را به مردم سیستان و بلوچستان نسبت دهند.

در حالی که زمان حادثه در نمای ضبط شده دوربین مداربسته به راحتی قابل مشاهده است، برخی با سوء استفاده از اختلال به وجود آمده در عرضه سوخت و با هدف تشویش اذهان عمومی و ایجاد رعب و وحشت، در حال انتشار آن در شبکه های اجتماعی با عنوان "وضعیت امروز پمپ بنزین ایرانشهر" هستند.

جنگ تمام عیار اقتصادی

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این که مردم نگرانی برای تامین سوخت نداشته باشند، در این باره گفت: اینگونه اتفاقات نشانه جنگ تمام عیار اقتصادی است، باید در همه حال و حوزه‌ها هوشیار و آماده‌باش برای جنگ تمام عیار باشیم.

وی افزود: این اختلال در سطح کشور ایجاد شده و مربوط به استان نیست، اما مردم نیز هیچ نگرانی برای تامین سوخت مورد نیاز خود نداشته باشند.

این مقام مسئول گفت: به فرمانداران نسبت به موضوع عادی سازی فعالیت جایگاه‌های سوخت در استان و نظارت دقیق بر نحوه فروش سوخت تاکید شده است.

وی اضافه کرد: طی دستوری صریح به شرکت‌های پخش‌ فراورده های نفتی استان، اعلام شده است که تیم‌های تکنسین سیستم جایگاه‌های سوخت هرچه سریعتر روند عرضه سوخت در جایگاه‌های استان را تسهیل کنند.

مدرس خیابانی اذعان کرد: مردم هوشیار و فهیم کشور و استان، از ابتدای انقلاب تا کنون این گونه اتفاقات را تجربه کرده‌اند و در این بحران نیز هوشیار هستند و با درک صحیح از مسائل، اجازه نخواهند داد، نقشه‌های شوم دشمنان عملی شود.

 ۴۲ جایگاه عرضه سوخت در منطقه زاهدان راه اندازی شد

ابراهیم پوریزدانی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان بیان کرد: نطقه نفتی زاهدان دارای ۷۳ جایگاه است که تاکنون ۴۲ جایگاه عرضه سوخت به صورت دستی در این منطقه راه اندازی شده است.

وی با بیان این که از ۲۱ جایگاه در سطح شهر زاهدان تاکنون ۲۰ جایگاه راه اندازی شده است، اضافه کرد: هشت جایگاه در سراوان، پنج جایگاه در خاش و هفت جایگاه در زابل راه اندازی شدند.

این مقام مسئول بیان کرد: تمامی پرسنل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان در حال انجام وظیفه برای رفع این مشکل هستند.