ایلام رصد17:24 - 1400/08/09

کشف 16 تن مرغ زنده خارج از شبکه توزیع در ایلام

جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: بیش از ۱۶ تن مرغ قاچاق و عرضه خارج از شبکه توزیع به ارزش سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در ایلام کشف شد.

به گزارش ایلام رصد ، سرهنگ حسین نجفی ظهر امروز در ایلام گفت: در پی اخبار و اطلاعات واصله و اقدامات فنی و پلیسی و رصد و پایش اطلاعاتی حوزه اقتصادی، خبری دال بر سوء استفاده عده‌ای از افراد سودجو و دلال مبنی بر انتقال مرغ زندهبه صورتعرضه خارج از شبکه بهپلیس امنیت اقتصادیاستان، واصل و موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به نیاز مبرم مردم استان به این فرآورده و سوء استفاده افراد دلال و سودجو که بدون اخذ مجوزهای قانونی و عدم رعایت ضوابط و مقررات مربوطه و به قصد سودجویی اقدام به خروج مرغ زنده به سایر استان‌های همجوار کرده با همکاری سازمان صمت استان نسبت به شناسایی متهمی که اقدام به فروش مرغ خارج از شبکه توزیع و عدم تحویل به کشتارگاه‌های صنعتی کرده بود و مقدار ۱۶ تن و ۹۳۰ کیلوگرم مرغ زنده کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان، با اشاره به اینکه ارزش ریالی طیور مکشوفه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این راستا یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.