آخرین اخبار

22. دى 1395 - 15:24   |   کد مطلب: 26846
دانشگاهیان ایلام، امروز در مراسم بزرگداشتی در مسجد الغدیر دانشگاه ایلام یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشتند.

به گزارش ایلام رصد، هیئت رئیسه دانشگاه ایلام  در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضوراعضاء هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی استان  یاد و خاطره یار سفر کرده امام و رهبری را در مسجد الغدیر دانشگاه ایلام گرامی داشتند.

حجت الاسلام سید محمدباقر هاشمی معاون نهاد مقام معظم رهبری در پایان این مراسم، با ذکر ویژگی های شخصیتی و رفتاری آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی چهره ای فراجناحی و ملی و متعلق به کسانی است که تفکر دینی و اسلامی را خواهان بوده و در این مسیر گام بر می دارند.

وی با بیان اینکه هرکس در این 60 سال خار سد راه او شد، به ظن خود شد، بیان داشت: در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب، آیت الله همواره خار چشم دشمنان و استکبار جهانی بوده است.

حجت الاسلام هاشمی افزود: این حقیقت انکارناپذیری است که سطر سطر تاریخ انقلاب مزین به نام هاشمی است.

معاون نهاد مقام معظم رهبری تصریح کرد: آیت الله هاشمی همواره یار امام، و در خدمت و کنار امام(ره) بودند و هر جا بیشترین خطر احساس می شد هاشمی آنجا حاضر بود.

حجت الاسلام هاشمی با یادآوری فعالیت های بیشمار آیت الله در راستای شکل گیری انقلاب، خاطرنشان کرد: در تمام بخش ها و صحنه های مهم انقلاب حضور پر رنگ ایشان همواره بارز و اثرگذار بوده است، و در بیان بزرگی این مرد می توانیم به سخنان مقام معظم رهبری در منزلت ایشان رجوع کرد.

 

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز