خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب اقتصادی

قدیری ابیانه در گفتگوی با ایلام رصد:
قدیری ابیانه گفت: شاید این تحریم ها از 10تا 25% بر اقتصاد ما اثرگذار باشد ولی مشکل اصلی ما خود تحریمی است، به عنوان مثال تولیدات کشور خودمان را نخریم و به تولیدات خارجی روی آوریم.
از سوی بانک مرکزی؛
بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.
نوبخت خبر داد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت هر خانوار روستایی آسیب دیده از زلزله کرمانشاه ۲۵ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و هر خانوار شهری ۳۵ میلیون تومان وام با سود ۴ درصد و ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وضعیت دو تولید کننده انحصاری خودرو یعنی ایرانخودرو و سایپا در کشور اظهارداشت: بر هیچ کسی پوشیده نیست که صنعت خودرو در کشور هر ساله بد تر از سال دیگر شده است و دلیل این هم مدیران دولتی است که در سود کارخانه شریک هستند و در زیان کارخانه شریک نیستند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
نماینده کرمان اظهار داشت: در جلسات مختلفی که با بخش خصوصی برگزار می شود در خصوص نواقص قانون تجارت نکاتی را به ما به صورت گلایه یا در و دل بیان می کنند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام:
مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام گفت: مردم استان ایلام از دوم تا پایان آذرماه سال جاری می توانند درخواست تعیین خسارت منازل خود را به بنیاد مسکن تحویل دهند.
سازمان هدفمند سازی یارانه ها زمان واریز هشتاد و یکمین مرحله از یارانه نقدی آبان ماه را امشب اعلام کرد.
رئیس شرکت داناگاز:
رئیس شرکت داناگاز اعلام کرد: شرکت کرسنت آماده واردات گاز از ایران است به شرطی که ایران در باره حجم، قیمت،‌ مدت زمان و نداشتن قطعی تضمین دهد.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه پایان دادن بر آقایی دلار در تجارت جهانی، شکست اقتصادی و سیاسی آمریکا، انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه یا چندجانبه است.
نائب رئیس کمیسیون امنبت ملی مجلس
نائب رئیس کمیسیون امنبت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در گمرکات باید ایکس‌ری داشته باشیم تا مأموران گمرکی با دقت بتوانند ورود کنند؛ درحالیکه می‌توان گفت بیشتر کالای قاچاق با تساهل یا نبود ابزار در گمرکات به کشور وارد می‌شوند.
استاندار ایلام در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی:
مدیران باید مطالبه محور باشند تا خدمت ارائه شود.حالا که موضوع اربعین را به خوبی پشت سر گذاشته ایم، کارهای عمرانی شتاب بیشتری خواهد گرفت.
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران :
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به موضوع بازگشایی سوئیفت و تعامل بانک های جهانی با بانک های کشورمان اظهارداشت: در حال حاضر سوئیفت هیچ مشکلی ندارد چون سوئیفت یک وسیله ارتباطی است که یک مدت خدمات خود را به ایران از سوی موسسه عامل متوقف کرده بود و در حال حاضر مشکلی در این باره وجود ندارد.
گزارش؛
بیکاری معضلی است که امروزه در سیروان بسیار مشاهده می شود و بعلت نبود کار، جوانان روانه‌ی‌ شهرهای بزرگ می‌شوند.
نایب رئیس مجلس:
پزشکیان گفت: از نظر علمی طرح تحول نظام سلامت به جایی نمی‌رسد و اگر دولت تمام پولش را نیز خرج کند باز هم کم می‌آورد.
سرمایه ای کوچک و همتی بزرگ؛
بانوان کارآفرین سیروانی و فعال اقتصاد مقاومتی در عرصه مشاغل خانگی گام برداشته و با تولید ترشیجات خانگی به شعار اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشانده اند.

صفحه‌ها